This topic contains 0 replies, has 0 voices, and was last updated by  EduGorilla 2 years, 6 months ago.

  • Author
    Posts
  • #501961 Reply
     EduGorilla 
    Keymaster
    Select Question Language :


    The amount spent by a person for buying 3 kg of apple in 2013 is 80% more than the amount spent by the person for buying 2 kg of apple in 2012. What was per kg price of apple in 2013?

    Options :-

    1. Rs. 96
    2. Rs. 102
    3. Rs. 105
    4. Rs. 108
    5. Rs. 110
    Post your Training /Course Enquiry
    Are You looking institutes / coaching center for
    • IIT-JEE, NEET, CAT
    • Bank PO, SSC, Railways
    • Study Abroad
    Select your Training / Study category
Reply To: The amount spent by a person for buying 3 kg of apple in 2013 is 80% more than the amount spent by t….
Your information:




Verify Yourself




Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account